Soczewki kontaktowe – wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla osób potrzebujących korekcji

Soczewki kontaktowe to nowoczesne rozwiązanie dla osób z wadami wzroku, które szukają alternatywy dla tradycyjnych okularów. W artykule przyjrzymy się głównym zaletom soczewek kontaktowych, które mogą przekonać nawet najbardziej zagorzałych zwolenników okularów do ich wypróbowania. Poznamy także rodzaje soczewek kontaktowych i korzyści jakie mogą przynieść Twoim oczom.

 

Naturalny wygląd i łatwa aplikacja

 

Jedną z największych zalet soczewek kontaktowych jest ich niewidoczność, co pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu. Nie każdy dobrze czuje się w okularach i nie we wszystkich sytuacjach są one wygodne. Dlatego możliwość noszenia soczewek kontaktowych jest takim wygodnym rozwiązaniem. Aplikacja soczewek to proces, do którego szybko można się przyzwyczaić wystarczy kilka prób, aby nauczyć się zakładania i zdejmowania soczewek w sposób szybki i bezproblemowy.

 

Komfort i swoboda ruchu

 

Soczewki kontaktowe zapewniają szerokie pole widzenia, co jest szczególnie istotne dla osób aktywnych i uprawiających sport. Tradycyjne okulary mogą ograniczać widoczność boczną i przeszkadzać podczas intensywnej aktywności fizycznej, a soczewki kontaktowe ten problem eliminują. Ponadto nowoczesne soczewki są wykonane z materiałów przepuszczających powietrze, co minimalizuje ryzyko podrażnień i uczucia suchości oczu. Soczewki mają także tę przewagę nad okularami, że nie parują, co jest częstym problemem, zwłaszcza w zimie.

 

Dopasowanie soczewek do osobistych preferencji

 

W zależności od stylu życia i potrzeb można dobrać różne rodzaje soczewek – od jednodniowych po miesięczne. To jednodniowe nie wymagają codziennej pielęgnacji i minimalizują ryzyko infekcji, ale są nieco droższe od tych miesięcznych. Soczewki miesięczne natomiast wymagają codziennej pielęgnacji i zakupu dodatkowych akcesoriów do jej wykonania, ale mają dłuższą żywotność – aż 30 dni.

 

Soczewki jednodniowe BAUSCH+LOMB

 

Jednodniowe soczewki BAUSCH+LOMB ULTRA ONE DAY przez 16 godzin użytkowania zatrzymują 96% swojego nawilżenia, zapewniając użytkownikom poczucie komfortu. Posiadają one wysoką tlenoprzepuszczalność, dzięki temu wspomagają oczy, aby wyglądały zdrowo i nie były zaczerwienione. Są także wyposażone w filtr UV i blokują co najmniej 95% promieniowania UVB i 50% promieniowania UVA.

Dla osób z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością, szczególnie dla osób aktywnych, przygotowana została jednodniowa soczewka kontaktowa inspirowana biologią ludzkiego oka BIOTRUE ONEDAY. Materiał hypergel, z którego wykonane są soczewki naśladuje warstwę lipidową filmu łzowego, zapobiegając wysychaniu soczewek kontaktowych, a tym samym przedłużając komfort ich użytkowania. Optyka wysokiej rozdzielczości pozwala na wyraźniejsze widzenie nawet w warunkach słabego oświetlenia oraz redukuje nieprzyjemny efekt olśnienia.

Dla osób po czterdziestym roku życia, dla których ważne jest dobre widzenie zarówno z dalekich jak i z bliskich odległości, firma przygotowała jednodniową soczewkę kontaktową BIOTRUE ONEDAY FOR PRESBYOPIA. Soczewki te polecane są szczególnie osobom aktywnym oraz mającym problem ze zmęczeniem oczu pod koniec dnia noszenia soczewek.

 

Soczewki miesięczne BAUSCH+LOMB

 

Dla osób z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością dedykowane są miesięczne soczewki kontaktowe BAUSCH+LOMB DIGITAL+. Są one szczególnie polecane osobom o wysokich wymaganiach wzrokowych, takich jak długotrwała praca przy komputerze lub częste korzystanie z urządzeń elektronicznych. Gwarantują także doskonałą jakość widzenia w warunkach słabego oświetlenia.

Osoby po czterdziestym roku życia, które chcą cieszyć się doskonałym widzeniem zarówno z dalekiej jak i z bliskich odległości, używać mogą miesięcznych soczewek BAUSCH+LOMB DIGITAL+ FOR PRESBYOPIA. Technologia 3-Zone Progressive Design umożliwia komfortowe funkcjonowanie podczas wykonywania codziennych czynności takich jak czytanie czy praca przy komputerze. Technologia MoinstrueSeal łączy w sobie 3 cechy: wysokie uwodnienie soczewek, wyjątkowo wysoką tlenoprzepuszczalność oraz niski moduł sztywności, dzięki czemu soczewka pozostaje niewyczuwalna.

Specjalne miesięczne soczewki zostały także przygotowane dla osób z astygmatyzmem – BAUSCH+LOMB DIGITAL+ FOR ASTIGMATISM. Zastosowana przez producenta technologia ComfortMoist Poprawia komfort użytkowania soczewek. Jest to możliwe dzięki zmniejszonej ich grubości i zaokrąglonym brzegom, które pozwalają na łagodną interakcję soczewki z powiekami. Dzięki zastosowaniu materiału silikonowo-hydrożelowego soczewka zapewnia większą ilość tlenu niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania oka.

W dniach od 10 do 21 czerwca br. zapraszamy do salonów Kierszniowscy Optyka Optometria na badanie wzroku z dopasowaniem soczewek kontaktowych – w tych dniach oferujemy 50 zł rabatu na usługę. Rekomendujemy wcześniejsze umawianie się na dogodny termin.

 

 

Autor

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.