Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne – praktyczne i modne

Przeciwsłoneczne okulary korekcyjne

Wiele osób noszących na co dzień okulary staje w słoneczny dzień przed dylematem: czy zostawić swoje okulary w domu i wziąć przeciwsłoneczne, czy jednak założyć je jak co dnia, godząc się z koniecznością mrużenia oczu przez wiele godzin. Zdecydowane proponujemy trzecie rozwiązanie: przeciwsłoneczne okulary korekcyjne.

 

PIĘKNIE, ALE PRZEDE WSZYSTKIM ZDROWO!

Okulary przeciwsłoneczne to niewątpliwie świetny dodatek do codziennego stroju, który podkreśla styl i eksponuje osobowość. Oferta dostępnych oprawek jest naprawdę imponująca. Różnorodność kształtów, kolorystyki, modnych zdobień, czy materiału, z którego są wykonane (stal, monel, czy lekkie tworzywo) gwarantuje każdemu niepowtarzalność. Wyszukany styl może także stać się udziałem tych wszystkich, którzy na co dzień korzystają z okularów z korekcją. Można bowiem sprawić sobie takie szkła, które będą łączyć obie te funkcje. Zwłaszcza, że ten piękny, ale przede wszystkim użyteczny, element naszego stroju przyda się nie tylko w sezonie letnim, chroniąc nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Promieniowanie ultrafioletowe znane jest nam od 1801 roku i jest emitowane przez słońce w zakresie UV-A, UV-B i UV-C. Około 97% ultrafioletu docierającego do ziemi to UV-A, które choć mniej szkodliwe od pozostałych, uszkadza włókna kolagenowe w skórze oraz negatywnie wpływa na nasz wzrok. Należy zaznaczyć, że promienie UV odbijają się także od śniegu. Wiosną i jesienią słonecznych dni na naszej szerokości geograficznej także nie brakuje. Dlatego niemal przez cały rok warto korzystać z odpowiednio dobranych szkieł. To dzięki nim będziemy widzieć dobrze i nie będzie razić nas słońce oraz ochronimy oczy i delikatną skórę wokół nich.

 

CHCEMY TAKIE OKULARY! JAK WYBRAĆ NAJLEPSZE?

Przede wszystkim nie wolno kupować takich okularów w przypadkowych miejscach, u nieautoryzowanych sprzedawców. Taki produkt często nie posiada ani filtra, ani atestu. Stosowanie niesprawdzonych okularów nie tylko nie ochroni nas przed szkodliwym działaniem promieni UV, ale może narazić na różne choroby oczu. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie może spowodować powstawanie tłuszczyków oraz skrzydlików, które prowadzą do problemów z rogówką oraz pogarszają jakość widzenia. Inne nieprzyjemności, jakie mogą nas spotkać to zapalenie spojówki, zapalenie rogówki, zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćma.

W salonie optycznym natomiast można być pewnym, że specjalista dobierze szkła w sposób prawidłowy, uwzględniając m.in. preferowaną przez nas wakacyjną aktywność. W zależności bowiem od sposobu spędzania wolnego czasu, rekomendowane będą szkła i oprawki o różnych właściwościach. Na przykład na plażę i do jazdy samochodem najlepsze będą okulary z polaryzacją. Natomiast do jazdy na rowerze sprawdzą się oprawki z tworzyw sztucznych ze szkłami w odcieniu bursztynu (odwzorowują rzeczywistość, zachowując barwę otoczenia i naturalny kontrast).

 

CZY MOGĘ STOSOWAĆ PRZECIWSŁONECZNE OKULARY KOREKCYJNE MAJĄC DUŻĄ WADĘ WZROKU?

W większości przypadków nawet poważna wada wzroku nie jest przeszkodą do stosowania szkieł barwionych. Zabarwić można zarówno zwykłe szkła, jak i progresywne. Takie okulary dobierane są do kształtu twarzy, tak by całą gałka oczna była zakryta. Czyli w praktyce powinny być większe niż przeciętne. Istotny jest także kolor soczewek. Brązowe na przykład poprawiają głębię ostrości i nosić je powinny osoby o wrażliwych oczach. Szare zachowują naturalną barwę i kontrast otoczenia, a dzięki swojej neutralności każdy może z nich korzystać.

Warto zatem już dziś zaopatrzyć się w przeciwsłoneczne szkła korekcyjne. Dzięki nim możesz przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Przeczytaj również ten artykuł > https://optyk-kierszniowski.pl/okulary-sloneczne-z-korekcja/

Autor

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.