Pogorszone widzenie w trakcie jazdy samochodem – okulary dla kierowców

Wielu z nas spędza codziennie dużo czasu prowadząc samochód. Niezależnie od tego czy pokonujemy długie trasy międzymiastowe, czy przemieszczamy się w swojej miejscowości, dobre widzenie to jeden z najistotniejszych czynników wpływających na bezpieczeństwo jazdy. Wykonując badania wzroku kierowcom zauważam, że ogromna rzesza osób ma wady wzroku, o których nawet nie wie. Wiele osób często ma także nieodpowiednio dobrane okulary.

Kiedy nie widzimy dobrze, komfort prowadzenia pojazdów obniża się, a czas reakcji kierowcy wydłuża. Zwłaszcza, gdy dodatkowo pojawi się problem pogorszonej widoczności na skutek zachmurzenia, mgły, deszczu czy po prostu po zmroku. Ponadto należy zauważyć, że światło emitowane z nowoczesnych reflektorów samochodowych dodatkowo obniża ostrość widzenia.

 

SZKŁA ZE SPECJALISTYCZNYMI POWŁOKAMI DLA KIEROWCÓW.

Wszystkie czynniki, które wpływają na pogorszenie komfortu jazdy, znacząco zwiększają ryzyko wypadków. Dlatego wiodący producenci soczewek okularowych, stworzyli produkt dedykowany do jazdy samochodem.

Soczewki okularowe dla kierowców występują w dwóch wersjach: dla kierowców zawodowych oraz dla osób, które – z innych względów niż praca zawodowa – chcą poprawić komfort widzenia „za kółkiem”.

Tego typu szkła zawierają specjalistyczne powłoki i filtry, które eliminują efekt oślepienia przez reflektory samochodów nadjeżdżających z przeciwnej strony. Dodatkowo podwyższają kontrast, dzięki czemu lepiej dostrzegamy kolory i kontury. W efekcie widzimy wyraźniej, nawet w bardzo trudnych warunkach.

 

OKULAROWE SOCZEWKI PROGRESYWNE DLA KIEROWCÓW.

Producenci nie zapomnieli też o osobach po 45 roku życia, które potrzebują różnych wartości korekcyjnych, w zależności od tego na jaką odległość patrzą. Dla nich zostały stworzone soczewki progresywne dla kierowców. Łączą one wszystkie cechy okularów jednoogniskowych do jazdy wraz z możliwością widzenia na każdą odległość.

Soczewka progresywna dla kierowców skonstruowana jest w taki sposób, aby strefy widzenia do dali były jak najszersze, aby nie zaburzać i nie zniekształcać obrazu widzianego w lusterkach samochodowych, nie tracąc przy tym ostrego widzenia deski rozdzielczej i innych akcesoriów w samochodzie.

Niezależnie od badań, jakie przechodzą wszyscy kierowcy przed uzyskaniem swoich uprawnień do prowadzenia samochodu, pamiętaj:

  • regularnie (najlepiej raz do roku) badaj wzrok i koryguj go, jeśli jest taka potrzeba. Nie wystarczy osiągać wskazane ustawowo normy widzenia. Zadbaj, aby widzieć najlepiej jak to możliwe;
  • jeździsz dużo – wyposaż się w okulary dla kierowców, poprawiając komfort jazdy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych;
  • zadbaj o dodatkową parę okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych lub z soczewkami światłoczułymi dostosowującymi przyciemnienie do natężenia światła.

Pamiętaj, że od Twojego widzenia, może zależeć życie innych ludzi!

Autor

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.