Okulary dla Dziecka – 5 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę wybierając

Okulary dla Dziecka – 5 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę wybierając

Wybierając okulary dla dziecka nie zawsze wiadomo co stanowi istotny czynnik wpływający na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Postaramy się zatem wymienić najważniejsze naszym zdaniem kwestie, na które powinnaś zwrócić uwagę przy wyborze oprawek dla dzieci.

 

1. Stabilność okularów dziecięcych na nosie

Istotne jest, by model oprawek, który dobierzesz, stabilnie trzymał się na nosie dziecka. Pozwoli to na uniknięcie frustracji, jaka może wiązać się z ciągle zsuwającymi się ze swojego miejsca okularami. Nasada nosa dziecka nie jest ukształtowana tak samo jak u dorosłych. Istnieje zatem większe ryzyko zsuwania się oprawek. Dziecko sfrustrowane zawsze stara się pozbyć denerwujących je przedmiotów – w tym przypadku okularów. Dodatkowo należy pamiętać, że jeśli okulary będą zsuwały się z nosa, dziecko będzie zaglądało znad okularów.Dlatego wygoda i komfort użytkowania powinny być stawiane na pierwszym miejscu. Przy dobieraniu okularów należy zatem zwrócić uwagę, by stabilnie leżały na nosie.

 

2. Ciężar oprawy

Najlepsze okulary to takie, o których twoja pociecha zapomni po założeniu ich na nos, zatem powinny być możliwie jak najlżejsze. Zapewni to wygodę użytkowania i sprawi, że dziecko nie będzie denerwowało się ciężarem dekoncentrującym go w codziennych zajęciach.

 

3. Elastyczność i odporność

Najmłodsi są najlepszymi testerami wytrzymałości wielu produktów – uwielbiają bowiem, w toku rozwijania swojej motoryki, poddawać różne przedmioty skrajnym wręcz naprężeniom 🙂 Z tego względu ważne jest, by okulary były elastyczne i odporne na pęknięcia. Możemy wykonać oprawki dedykowane małym użytkownikom, wykonane z trudnołamliwych i elastycznych materiałów, które przetrwają nawet najbardziej niedorzeczne ugięcia.

 

4. Wygląd

Kupuj dzieciom okulary, które im się podobają. To sprawi, że chętniej Twoje pociechy będą zakładać je na nos.  Nie wybierajmy oprawek, które podobają się nam, jako rodzicom. Wybieraj te, które podobają się dzieciom. Przypominamy, to nie rodzic, a dziecko będzie je nosić. Ulubiony kolor czy oprawki sygnowane logiem ulubionej postaci z bajki dają pewność, że dziecko będzie chętnie zakładać je na nos.

 

5. Wielofunkcyjność

Polecamy wszechstronne modele oprawek. Przez wszechstronność rozumiemy na przykład opcję przymocowania gumki, zarówno do zauszników, jak i bezpośrednio do samej oprawy. Jest to szczególnie ważne w przypadku najmłodszych użytkowników okularów – niemowląt i przedszkolaków.  Pozwoli to dzieciom na użycie okularów zarówno w kontekście codziennego użytkowania, jak i w toku aktywności fizycznej czy sportowej. Dzięki temu możesz dbać o wzrok dziecka w każdym kontekście – bez względu na ryzyko spadnięcia oprawek z nosa dziecka.

 

Czy zwrócić uwagę na coś jeszcze?

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak dobrać okulary dla córki lub syna, lub po prostu masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, zapraszamy do naszego salonu Optyk Kierszniowski Junior, gdzie służymy fachową radą wynikającą z wieloletniego doświadczenia. Bardzo chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego modelu oprawek.

 

Autor

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.