O Firmie

Optyk Kierszniowski to rodzinna mikro sieć salonów optycznych na terenie województwa lubuskiego, która powstała w 1985 roku. Pomysł na nią zrodził się z życiowej pasji Tadeusza Kierszniowskiego do optyki. Od początku swoją działalność optyczną prowadził wspólnie z żoną Leokadią, która odpowiada za sprawy finansowo-kadrowe. Tadeusz Kierszniowski, założyciel firmy, przeszedł długą drogę zawodową w branży optycznej. W 1973 ukończył Pomaturalne Studium Optyki Okularowej i Oftalmicznej. Następnie pracował w Katowickich Zakładach Mechaniczno-Optycznych, a potem w Fotooptyce Poznań oddział w Zielonej Górze, zajmując się obróbką szkieł i soczewek okularowych. W latach 1975-1985 wyspecjalizował się w optyce instrumentalnej, pracując w Zakładzie Techniki Medycznej w Zielonej Górze na stanowisku starszego konstruktora. Następnie łączył pracę optometrysty, optyka i przedsiębiorcy. Od kilku lat prowadzi biznes wspólnie z córką Katarzyną oraz synem Janem- z wykształcenia optometrystami. Katarzyna i Jan nieustannie kształcą się i poszerzają ofertę firmy. W Optyk Kierszniowski kompleksowo zadbamy o Twoje oczy.

 

Oferujemy między innymi:

  • pełne optometryczne badanie wzroku;
  • diagnostykę zaburzeń widzenia obuocznego;
  • aplikację soczewek kontaktowych, w tym soczewki indywidualnych sztywnych, ortokeratologicznych oraz soczewek miękkich indywidualnych;
  • optometryczną terapię widzenia m.in. w zaburzeniach akomodacji, niedowidzeniu, tłumieniu, w zezie;
  • badanie dna oka za pomocą innowacyjnego laserowego skanera EasyScan;
  • badania topografii rogówki;
  • dobór pomocy wzrokowych dla osób słabowidzących;

 

Oferujemy najwyższej jakości soczewki okularowe, światowych liderów w branży optycznej m.in. firm HOYA, Seiko, Jai Kudo, Zeiss czy JZO. Prowadzimy także sprzedaż soczewek kontaktowych renomowanych marek: Johnson & Johnson (ACUVUE), Cooper Vision, Alcon, Bausch+Lomb, Synergeyes oraz Swiss Lens.

 

Posiadamy kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie refundacji szkieł okularowych i pomocy wzrokowych dla osób słabowidzących. U nas zrealizujesz receptę NFZ.

 

Oferta salonów Optyk Kierszniowski obejmuje szeroki wybór modnych opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych znanych producentów. Nasz wykwalifikowany personel doradzi w wyborze idealnych opraw, a okulary wykonamy w specjalistycznym warsztacie optycznym. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne, dostępne w naszych salonach posiadają filtry UV 400, maksymalnie chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Posiadamy szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją, rekomendowanych szczególnie dla kierowców.

Certyfikat SUPER EXPERT HOYALUX

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.