• OPTYK KIERSZNIOWSKI

  jest firmą rodzinną działającą na rynku
  od 1985 roku.

 • OPTYK KIERSZNIOWSKI

  dbamy o Twoje oczy

 • OPTYK KIERSZNIOWSKI

  optyka optometria kontaktologia terapia widzenia

 • OPTYK KIERSZNIOWSKI

  jest firmą rodzinną działającą na rynku
  od 1985 roku.

 • OPTYK KIERSZNIOWSKI

  dbamy o Twoje oczy

 • OPTYK KIERSZNIOWSKI

  optyka Optometria kontaktologia terapia widzenia

 • OPTYK KIERSZNIOWSKI

  jest firmą rodzinną działającą na rynku
  od 1985 roku.

Optometria

Pragnienie rozwoju firmy, chęć poszerzenia oferty i jakości naszych usług doprowadza do wniosku, że jedynie całościowe podejście do ochrony wzroku skutkuje sukcesem. Dlatego nasze zainteresowania  kierują  się w stronę optometrii, dziedziny wiedzy zajmująca się procesem widzenia. Połączenie wiedzy z dziedziny biologii układu wzrokowego, percepcji wzrokowej, optyki oraz znajomość produktów optycznych pozwala na rozpoznanie problemów wzrokowych oraz ich właściwe rozwiązanie.

 

Optometrysta wykonuje pomiary parametrów układu wzrokowego, odkrywa odstępstwa od norm fizjologicznych w celu dobrania, przepisania i wykonania korekcji za pomocą okularów, soczewek kontaktowych i innych pomocy wzrokowych, prowadzi lub nadzoruje rehabilitacej układu wzrokowego, a w przypadku spostrzeżenia zmian sugerujących odstępstwa od norm fizjologicznych, optometrysta kieruje badanego do lekarza specjalisty.
W przeciwieństwie do lekarza okulisty, optometrysta w Polsce nie zajmuje się patologią układu wzrokowego. Zajmuję się głównie dobieraniem odpowiednich okularów, soczewek kontaktowych lub innych pomocy optyczny (np. dla osób słabowidzących).

 

Świadczymy usługi optometryczne w zakresie badania refrakcji (wad wzroku) oraz doboru odpowiedniej korekcji soczewkami okularowymi, kontaktowymi lub pryzmatycznymi.

 

Prowadzimy terapię widzenia oraz gabinet kontaktologiczny. Diagnostyką optometryczną, kontaktologią i przygotowaniem terapii w naszej firmie zajmują się wyłącznie dyplomowani optometryści, których kwalifikacje można potwierdzić na stronie Polskiego Towarzystwa Optyki i Optometrii (PTOO). Dowiedz się więcej o naszych optometrystach w sekcji NASI SPECJALIŚCI.

Kontaktologia

Firma Optyk Kierszniowski odznaczona jest certifikatem LIDER KONTAKTOLOGII.

Współpracujemy z największymi producentami soczewek kontaktowych na świecie, a nasi optometryści zajmują się aplikacją miękki, sztywnych oraz ortokeratologicznych soczewek kontaktowych.

W naszym gabinecie wykonujemy badania topografii rogówki, dzięki czemu dobieramy zindywidualizowane soczewki kontaktowe.

Zajmujemy się kontrolą krótkowzroczności soczewkami ortokeratologicznymi oraz soczewkami miękkimi, korekcją stożka rogówki soczewkami sztywnymi.

Realizujemy również recepty NFZ na soczewki kontaktowe.

Jeśli szukasz dobrego kontaktologa – WYBIERZ NAS!!

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.