Galeria
Promocje

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Optyk Kierszniowski - O firmie

OPTYK KIERSZNIOWSKI jest firmą rodzinną działającą na rynku od 1985 roku.

Tadeusz Kierszniowski, założyciel firmy, przeszedł długą drogę zawodową w branży optycznej. W 1973 ukończył Pomaturalne Studium Optyki Okularowej i Oftalmicznej. Następnie pracował w Katowickich Zakładach Mechaniczno-Optycznych, a potem w Fotooptyce Poznań oddział w Zielonej Górze. W latach 1975-1985 zajmował się optyką instrumentalną w Zakładzie Techniki Medycznej w Zielonej Górze na stanowisku starszego konstruktora.

 

W czerwcu 1985 roku otworzył swój zakład optyczny. Firma początkowo działa w DH „Mrowisko” przy ulicy Wyszyńskiego w Zielonej Górze. W 1992 roku siedziba została przeniesiona na ul. Lisowskiego. Kolejno powstawały zakłady optyczne na ulicy Mariackiej w Zielonej Górze, ulicy Wyspiańskiego w Gubinie i ulicy Żeromskiego w Zielonej Górze. Na początku lat 90 przez kilka lat firma funkcjonowała w ramach franchisingu z niemiecką siecią optyczną Opticland. Od kilku lat prowadzi biznes wspólnie z synem i córką. W 2014 roku zmodernizowano salon na ulicy Mariackiej, przekształcając go w pierwszy w regionie salon optyczny z kompleksową ofertą skierowaną do dzieci. Tym samym powstał nowy brand firmy, OPTYK KIERSZNIOWSKI JUNIOR.

 

Jan Kierszniowski ukończył studia na kierunku Fizyka Techniczna o specjalności Inżynieria Biomedyczna-Optyka Biomedyczna na Politechnice Wrocławskiej,jest absolwentem  Podyplomowych  Studiów Optometrii na Akademii Medycznej w Poznaniu.

Leokadia Kierszniowska – żona Tadeusza, współzałożycielka firmy, od momentu powstania zajmuje sie księgowością, sprawami organizacyjnymi.

 

W naszych zakładach można wykonać pełen zakres badań optometrycznych:

- badania wad refrakcji - badanie polegające na ustaleniu wielkości wady wzroku, prametrów układu wzrokowego; na podstawie tego badania ustala się optymalny typ korekcji,

- aplikacja miękkich soczewek kontaktowych - badanie polegajace na wyborze odpowiedniego typu soczewek pod względem wady wzroku oraz dopasowaniu soczewek do kształtu oka oraz stylu życia - soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, roczne renomowanych firm.

- aplikacja hybrydowych soczewek kontaktowych Synergeyes - badanie polegające  na dopasowaniu hybrydowych soczewek kontaktowych; są to soczeweki dla osób z astygmatyzmem, stożkiem rogówki, z komplikacjami po laserowej korekcji wad wzroku LASIK; jako jedyni w województwie aplikujemy ten typ soczewek - jest to zupełna nowość na rynku kontaktologicznym.

- jedyni w regionie profesjonalnie zajmujemy się doborem pomocy optycznych dla osób słabowidzących.

W naszym gabinecie wykonywane są również badania okulistyczne, w tym badania dna oka, badania okulistyczne do prawa jazdy, diagnostyka i leczenie chorób oczu.

Nasza oferta obejmuje szeroki wybór modnych opraw okularowych i okularów przeciwsłonecznych znanych producentów, zarówno polskich jak i zagranicznych w różnych cenach. Wykwalifikowany personel doradzi w wyborze oprawek pod względem wyglądu jak i wady wzroku. Wszystkie okulary wykonywane są w specjalistycznym warsztacie optycznym. Wykonujemy montaż korekcyjnych, barwionych soczewek przeciwsłonecznych.

W zakresie zaopatrzenia w soczewki okularowe współpracujemy z najlepszymi firmami światowymi i polskimi:
Hoya, Zeiss, Szajna Laboratorium Optyczne, Transitions, Jeleniogórskie Zakłady Optyczne, Jai Kudo, Seiko

Prowadzimy także sprzedaż soczewek kontaktowych renomowanych marek:
Johnson&Johnson Ciba Vision , Cooper Vision, Synergeyes.

Wszystkie okulary przeciwsłoneczne, dostępne w naszych salonach posiadają odpowiednie filtry, maksymalnie chroniące oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Posiadamy szeroki wybór okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją, rekomendowanych szczególnie dla kierowców.

Zakład optyczny posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie refundacji szkieł okularowych i pomocy wzrokowych dla osób słabowidzących.

 

REGULAMIN KARTY STAŁEGO KLIENTA SALONÓW OPTYCZNYCH "OPTYK KIERSZNIOWSKI"

do pobrania pod linkiem

http://host1gb.net.pl/download.php?file=72e8722df1cf0f4be31addc1fd368adb